Bądź z nami na bieżąco - aktualności

Będzie zdrowy każdy zuch,

gdy marchewkę je za dwóch!

U Kubusia dziarska mina,

bo marchewkę co dzień wcina.

4 kwietnia 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki.

Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego  - sokowirówką i robotem kuchennym. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.

Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanki o marchewce, omawianie ilustracji,  rozwiązywanie zagadek, praca plastyczna – „Wesoła marchewka”

Nasze Panie  obierały marchewki, z których robiliśmy sok i chipsy marchewkowe.

Było dzisiaj dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

08 Kwietnia 2018
  • Obrazek

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Wspaniały dzień, pełen niespodzianek, miłych gości i wspaniałej zabawy. Maleństwa i Kubusie przedstawiły program artystyczny, po czym dzieci zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Po śniadaniu wszystkie grupy wyruszyły na tradycyjne szukanie zajączka do ogrodu przedszkolnego. Jak się okazało zajączek przyniósł upominki do gniazdka i do każdej sali. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci dzieci.

28 Marca 2018
  • Obrazek

Woda źródłem życia - pod tym hasłem zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Wody". 22 marca dzieci ubrane na niebiesko miały możliwość zabawy z wodą - przeprowadzały eksperymenty, doświadczenia, budowały oczyszczalnię wody, Zabawa była wyśmienita - kolorowe bańki mydlane, farby zachęcały do wspólnych zabaw, zaciekawiały, uczyły a przede wszystkim wywoływany na małych twarzach uśmiech.

23 Marca 2018
  • Obrazek

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Po zimowym śnie budzą się zwierzęta, rośliny, cała przyroda. Jak co roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola w barwnym korowodzie powitały nową porę roku. Z kolorowymi kwiatami, barwną i wesołą Marzanną przeszły ulicami Chróścic, by pożegnać odchodzącą już w niepamięć zimę i powitać piękną, zieloną Wiosnę.

23 Marca 2018
Więcej aktualności