Dziś jest: wtorek, 26-09-2017, Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Nasze Przedszkole

Publiczne Przedszkole w Chróścicach mieści się w Gminie Dobrzeń Wielki. Nowy duży budynek mieści trzy grupy, które prowadzone są przez wykwalifikowanych i życzliwych nauczycieli – pedagogów pracujących w oparciu o najnowsze osiągnięcia w zakresie dydaktyki wychowania przedszkolnego.

Przedszkole w Chróścicach zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. Traktujemy każde dziecko w sposób indywidualny i podmiotowy.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze pociechy rozwijały się w atmosferze ciepła, zrozumienia i szacunku. Kształtujemy w nich poczucie własnej wartości i akceptacji. Wdrażamy do wyrażania emocji, do przeżywania sukcesów i do radzenia sobie z porażkami.

Realizujemy ciekawy program dydaktyczno-wychowawczy, dzięki któremu nasze przedszkolaki zdobywają wiedzę oraz umiejętności niezbędne w radzeniu sobie z otaczającą je rzeczywistością szkolną oraz w życiu dorosłym.

Zapewniamy dzieciom wszechstronne warunki do łączenia różnych form aktywności poprzez wspieranie ich działań twórczych.
Rozbudzamy i rozwijamy u naszych przedszkolaków świadomość przyrodniczą i zdrowotną oraz dbamy, by funkcjonowały w zgodzie z zasadami etyki ekologicznej.

Pełnimy funkcję integrującą działania rodziców. Wspieramy ich swoją wiedzą i doświadczeniem, szanując jednocześnie ich kompetencje.

Organizacja przedszkola

Ramowy rozkład dnia na podstawie ,którego nauczycielki układaja szczegółowy rozkład dnia dla danej grupy:

• 6.00 - 8.00 - schodzenie się dzieci

• Pomoc nauczyciela: Sylwia Kołodziej
  • Pomoc nauczyciela: Helena Białas
  • Intendent: Renata Junger

Oferta zajęć dodatkowych naszego przedszkola:

• religia
  • j. mniejszosci narodowej- j. niemiecki
  • j. angielski

Poza oferta zajęc dodatkowych proponujemy zajęcia specjalistyczne dla dzieci:

• zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • zajęcia logopedyczne
  • zajecia gimnastyki korekcyjnej
  • taniec towarzyski
  • j. angielski

PUBLICZNE  PRZEDSZKOLE W CHRÓŚCICACH

– PLACÓWKA PROMUJĄCA ZDROWIE.

W Publicznym Przedszkolu w Chróścicach dnia 25.09.2013 r. odbył się piknik z udziałem dzieci, ich rodziców oraz zaproszonych gości. Wrześniowa  uroczystość miała jednak  wyjątkowy charakter, gdyż  składała się z dwóch części. Pierwsza  to uroczysta inauguracja programu „Placówka promująca zdrowia”. Po rocznym okresie przygotowawczym  Publiczne Przedszkole w Chróścicach zostało przyjęte do Opolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i od 1 września rozpoczęło realizację dwuletniego planu, którego celem  jest poprawa nawyków  żywieniowych oraz sposobu spędzania wolnego czasu całej społeczności przedszkolnej. Przekazując wiedzę dzieciom i rodzicom o zdrowiu , kształtując ich postawy oraz rozwijając  umiejętności prowadzenia zdrowego  stylu życia przedszkole przyczyni się do tworzenia zdrowego społeczeństwa.  Po dwuletniej, intensywnej pracy, spełnieniu wielu warunków zawartych w zasadach programu, placówka będzie się  ubiegać o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Pierwsza część  uroczystości uświetniona została  programem artystycznym pt. ,,Zdrowy Przedszkolak” przygotowanym przez grupę ,,Kangurki”(dzieci 4-5 letnie).Dzieci przebrane w kolorowe warzywa zaprezentowały wszystkim w wierszykach i piosenkach dlaczego tak ważne jest zdrowe odżywianie.

Drugą częścią,  równie ważną dla dzieci i ich rodziców, było pasowanie nowo przyjętych dzieci do przedszkola  na przedszkolaka Publicznego Przedszkola w Chróścicach. Tę część uroczystości rozpoczęły występy najstarszej grupy: „Kubusie” , które przedstawiając program pt. ,,Pasowanie” zaprosiły na scenę najmłodszą grupę dzieci. Maleństwa” (dzieci 3,4 letnie)  zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły oraz grały na instrumentach. Przedszkolaki były bardzo przejęte, ale poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy i upamiętniali ich występy na zdjęciach. Dzieci udowodniły, że zasługują na miano „prawdziwego przedszkolaka”. Po występach z powagą i odpowiedzialnością złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie dyrektor przedszkola Iwona Sachnik zaczarowanym ołówkiem mianowała każde dziecko na przedszkolaka. Moment ten wzbudził wśród maluchów i ich rodziców najwięcej emocji. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i rożki obfitości z owocami, jak przystało na placówkę promującą zdrowie. Po uroczystości zaproszono wszystkich na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ciasta owocowe, sałatki owocowe i warzywne , soki i desery wykonane przez rodziców znikały ze stoisk bardzo szybko, w związku z powyższym wprowadzanie nowych zasad żywienia w społeczności przedszkolnej nie  będzie trudne.  W trakcie kiedy rodzice korzystali ze zdrowej żywności do zabawy wkroczył zaproszony wodzirej, który bawił nie tylko dzieci, ale również rodziców oraz pracowników przedszkola. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. Uroczystość ta, na pewno, na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków, ich rodziców i zaproszonych gości.
Różnorodne uroczystości przedszkolne mogą być realizowane dzięki współpracy pracowników przedszkola, rodziców, a także środowiska lokalnego, tj. Gminnego Ośrodka Kultury, który wypożyczył nam stoły i ławki, Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, który udostępnia nam bardzo wygodną i bezpieczną dla dzieci scenę .

Serdecznie dziękujemy więc wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają nam zarówno na co dzień, jak i od święta.