Ramowy rozkład dnia Kubusiów

Ramowy rozkład dnia w grupie dzieci 4-5 letnich "Kubusie"

w roku szkolnym 2018/2019

Realizacja podstawy programowej od godz. 800 do godz. 1300

730 – 830

I Zajęcia poranne – niekierowane

Zabawy dowolne

Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne, spontaniczne w kącikach zabaw. Praca indywidualna z dziećmi. Kontakty indywidualne z rodzicami, zabawy integracyjne, czynności porządkowe i organizacyjne, przygotowanie do śniadania;

830 – 900

Śniadanie

Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych. Mycie zębów.

900 – 1200

II Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne – kierowane

Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne, zabawy dowolne, zabawy na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki
Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie wychowawczo – dydaktycznych zajęć programowych z całą grupą. Zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, plastyczne, zabawy ruchowe. Zabawy dowolne w ogrodzie przedszkolnym, zabawy ruchowe, badawcze, obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki.

1200 – 1215

Obiad I danie – zupa

Przygotowanie do pierwszej części obiadu. Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych;

1215 – 1245

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Realizacja projektów i programów edukacyjnych.

1245 – 1300

Obiad II danie

Przygotowanie do drugiej części obiadu, obiad. Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.

1300 – 1445

III Zajęcia popołudniowe – kierowane oraz niekierowane

Zabawy swobodne, spontaniczne w kącikach zabaw. Praca indywidualna z dziećmi.  Zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym.

1445 – 1500

Podwieczorek

Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych. Kontakty indywidualne z rodzicami.

Oddział czynny od godziny 7.30 do godziny 15.00

Statystyka odwiedzin: Dziś: 88, W tym miesiącu: 14238, Wszystkich: 2102851