Dziś jest: wtorek, 26-09-2017, Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

"Kubusie" dzieci 5-6 letnie

Witamy w grupie Kubusiów.  Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu, mamy po pięć i sześć lat. Razem jest nas 25 dzieci, 7 pięciolatków i 18 sześciolatków, 13 dziewczynek i 12 chłopców. Jesteśmy ciekawi świata, dlatego chcemy zdobywać wiedzę, eksperymentować, badać, poznawać bliższe i dalsze otoczenie. Chętnie uczestniczymy więc w różnego rodzaju zabawach swobodnych, realizując własne pomysły, w zajęciach zorganizowanych z całą grupą, projektach i programach edukacyjnych. Poznajemy język niemiecki i angielski, korzystamy z zajęć tanecznych i plastycznych. Dużo uwagi chcemy poświęcić w tym roku na kształtowanie swojej świadomości zdrowotnej, dbania o rozwój sprawności ruchowej, własne zdrowie i bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach w przedszkolu i w domu, właściwe odżywanie się. To wszystko możliwe zaś jest do zrealizowania w naszym pięknym i nowoczesnym przedszkolu, do którego chodzimy już kolejny rok, w naszej bajecznie różowej sali z mnóstwem zabawek i pomysłowo urządzonym ogrodzie przedszkolnym.

Kubusie