Ramowy rozkład dnia Kangurków

630 – 815

I Zajęcia poranne – niekierowane

Zabawy dowolne

Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne, spontaniczne w kącikach zabaw. Praca indywidualna z dziećmi. Kontakty indywidualne z rodzicami, zabawy integracyjne, czynności porządkowe i organizacyjne, przygotowanie do śniadania;

815 – 830

Śniadanie

Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych. Mycie zębów.

830 – 1145

II Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne – kierowane

Zajęcia wychowawczo – dydaktyczne, zabawy dowolne, zabawy na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie wychowawczo – dydaktycznych zajęć programowych z całą grupą. Zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, plastyczne, zabawy ruchowe. Zabawy dowolne w ogrodzie przedszkolnym, zabawy ruchowe, badawcze, obserwacje przyrodnicze, spacery, wycieczki, prace użyteczne.

1145 – 1200

Obiad I danie – zupa

Przygotowanie do pierwszej części obiadu. Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych;

1200 – 1300

1300 – 1315

Wspieranie rozwoju dziecka poprzez zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela. Realizacja projektów i programów edukacyjnych.

Obiad II danie

Przygotowanie do drugiej części obiadu, obiad. Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.

1315 – 1415

III Zajęcia popołudniowe – kierowane oraz niekierowane

Zabawy swobodne, spontaniczne w kącikach zabaw. Praca indywidualna z dziećmi. Zajęcia dodatkowe, zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym.

1415 – 1430

1430 – 1600

Podwieczorek

Kształtowanie nawyków higieniczno – kulturalnych, rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych. Kontakty indywidualne z rodzicami.

Zabawy swobodne w kącikach zainteresowań. Praca indywidualna z dziećmi. Rozchodzenie się dzieci.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 139, W tym miesiącu: 37818, Wszystkich: 2235851