Dziś jest: wtorek, 17-10-2017, Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Biuletyn Informacji Publicznej

Ważne wydarzenia Kangurków

 

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017

 

 

Dzień Dziecka

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka wyjechaliśmy do Izby Leśnej w Kup, którą mieliśmy okazję zwiedzać po raz pierwszy. Po ciekawej prelekcji zorganizowaliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. A po powrocie do przedszkola czekały na nas lody i świetna zabawa.

 

 

Piknik Optymistycznej Rodziny

31 maja zorganizowaliśmy piknik z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. „Kangurki” zaprezentowały ciekawy program artystyczny przygotowany specjalnie na tą okazję. Następnie czas umilał nam animator zabaw dla dzieci. Po raz pierwszy w nowym przedszkolu dopisała nam słoneczna i ciepła pogoda. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu pikniku.

 

 

Eksperymentuj i baw się!

W ramach realizowanej w naszym przedszkolu innowacji „eksperymentuj i baw się!” do naszego przedszkola zawitał nauczyciel chemii Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim – pan Wojtek Suwnicki, który nie tylko pokazywał nam ciekawe eksperymentu, ale również wspólnie z nami przeprowadzał atrakcyjne doświadczenia.

 

 

 

Wyjazd do Teatru Lalki i Aktora w Opolu

23 maja wybraliśmy się do opolskiego teatru na nowoczesną aranżację przepięknej baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie Kaczątko”. Kangurki były zachwycone, a wielowymiarowa forma przedstawienia robiła niesamowite wrażenie. Na zakończenie każdy uczestnik spektaklu otrzymał łabędzie pióro.

 

 

 

XII Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej – Konkurs Optymistycznej Piosenki

18 maja w naszym przedszkolu odbył się kolejny gminny przegląd piosenki pod hasłem optymistycznej piosenki. Do naszego przedszkola przyjechały reprezentacje przedszkoli z terenu naszej gminy, a także z Opola wykonując piosenki w kategorii grupowej i indywidualnej. Nasze Kangurki wystąpiły na rozpoczęciu festiwalu z aranżacją ruchowo – wokalną do piosenki „Dźwięki”.

 

 

Optymistyczny poliglota – dzień języków obcych i mniejszościowych w naszym przedszkolu

W tym roku, po raz pierwszy zorganizowaliśmy dzień poświęcony językom obcym. Najpierw wybraliśmy się w podróż po Unii Europejskiej, a następnie odwiedziliśmy Polskę, Niemcy i Anglię, przypominając sobie tradycyjne piosenki, tańce i zabawy. Następnie zaś wykonaliśmy flagę Unii Europejskiej, Polski, Niemiec oraz Anglii, którymi ozdobiliśmy korytarze naszego przedszkola.

 

 

 

Optymistyczny Dzień Przedszkolaka

10 maja z okazji Optymistycznego Dnia Przedszkolaka wzięliśmy udział we wspólnych wesołych zabawach w sali gimnastycznej. Śpiewając pogodne piosenki i tańcząc wprowadziliśmy wszystkich w optymistyczny nastrój.

 

 

 

Czytające spotkanie z „Kubusiami”

W czwartek 27 kwietnia w ramach realizowanego w przedszkolu programu „Czytające przedszkole” i obchodów związanych z Dniem Książki naszą grupę odwiedziły „Kubusie” wraz z Pauline, która samodzielnie przeczytała nam bajeczkę z zagadkami. „Kangurkom” udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Gratulujemy Pauline i zapraszamy pozostałych starszaków do czytania dla nas bajeczek.

 

 

 

Światowy Dzień Ziemi

Jak co roku, również i w tym przyłączyliśmy się do światowych obchodów Dnia Ziemi. Obejrzeliśmy film o tym gdzie trafiają śmieci i dlaczego warto je segregować, wykonaliśmy pracę konkursową – zdrowe drzewko oraz plakaty związane z tematem segregowania śmieci.  A w piątek 21 kwietnia włączyliśmy się do światowej akcji sprzątania świata i uporządkowaliśmy ulice naszej miejscowości. Brawo „Kangurki”!

 

 

 

Uroczyste śniadanie Wielkanocne – optymistyczne spotkanie z zajączkiem

12 kwietnia odświętnie ubrani spotkaliśmy się w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, aby wspólnie zasiąść do wielkanocnego śniadania. Najpierw jednak grupa „Kubusie” zaprezentowała fantastyczny program artystyczny wprowadzający wszystkich w świąteczny nastrój.  Po śniadaniu przedszkolaki udały się na poszukiwanie zajączka, który ukrył drobne niespodzianki w całym przedszkolu. Dziękujemy zajączkowi i życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych.

 

 

 

Warsztaty Wielkanocne

5 kwietnia do wspólnej zabawy zaprosiliśmy rodziców, którzy wzięli udział w krótkich zajęciach dydaktycznych o tematyce związanej ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, a następnie razem z dziećmi wykonaliśmy stroiki i ozdoby niezbędne do przygotowania Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w Wielką Środę. Dziękujemy przybyłym rodzicom za wspaniałą zabawę i poświęcony nam czas!

 

 

 

Optymistyczny Dzień Marchewki

4 kwietnia w naszym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo – marchewkowo! Kangurki ubrane na pomarańczowo poznały najważniejsze wiadomości o marchewce, dokonały degustacji marchewki i przetworów z niej wykonanych. Wspólnie wykonaliśmy króliczki, które uwielbiają jeść marchewki oraz tańczyliśmy w rytm marchewkowych piosenek J Było naprawdę wesoło i oczywiście – marchewkowo!

 

 

 

Optymistyczny Dzień Teatru

30 marca w naszym przedszkolu odbył się Optymistyczny dzień Teatru, w ramach którego pani Irenka wraz z panią Alą, panią Sylwią, panią Helenką i panią Asią zaprezentowały całkiem nową adaptację baśni Braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały aktorskie wyczyny naszych pań, które na zakończenie otrzymały gromkie brawa. Gratulacje dla ukrytych w naszym przedszkolu talentów aktorskich!

 

 

 

Rewia na lodzie

27 marca po południu wyruszyliśmy do Opola na lodowisko „Toropol”, aby uczestniczyć w przepięknej inscenizacji teatralnej na lodzie opartej na baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. Kangurki były zachwycone!

 

 

 

Optymistyczny Dzień Wody

22 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Wody – źródła życia na naszej planecie, w związku z tym ubrani na niebiesko spotkaliśmy się w sali gimnastycznej aby dowiedzieć się czym jest woda, jakie są jej właściwości, jak oszczędzać wodę i o nią dbać, aby wystarczyła nam jak najdłużej. Poznaliśmy również przyczyny zanieczyszczenia wód oraz sposoby jej oczyszczania. Ponadto przeprowadziliśmy kilka doświadczeń z wodą oraz zbudowaliśmy mini oczyszczalnię ścieków. Jako podsumowanie zajęć każda z grup wykonała wspólnymi siłami plakat o wodzie. Dziękujemy przedszkolakom za wspaniałą zabawę.

 

 

 

Optymistyczne powitanie wiosny

Nareszcie przyszła wiosna! Powitaliśmy ją ubrani na zielono, śpiewając wiosenne piosenki i słuchając opowiadania o nadejściu wiosny. Następnie wyruszyliśmy na spacer ulicami Chróścic, aby przypomnieć mieszkańcom o nadejściu wiosny. Odwiedziliśmy również seniorów w budynku „starego przedszkola” aby mogli wspólnie z nami cieszyć się najwspanialszą porą roku!

 

 

 

Dzień eksperymentu

20 marca w naszym przedszkolu uczennice I klasy gimnazjum z Zespołu Szkół w Chróścicach wspólnie ze swoją nauczycielką chemii panią Małgorzatą Kukurowską przeprowadziły szereg zaskakujących doświadczeń w ramach realizowanego w przedszkolu planu rocznego „Eksperymenty Kubusia, Tygryska i Kangurka” oraz Innowacji Pedagogicznej „Eksperymentuj i baw się!”

 

 

 

III Halowa Spartakiada Sportowa „Sportowa przygoda”

15 lutego nasze przedszkole wspólnie z Zespołem Szkół w Dobrzeniu Wielkim zorganizowało potyczki sportowe dla przedszkolaków z terenu Gminy Dobrzeń Wielki. Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia. Za fantastyczną zabawę dzieci otrzymały puchary, dyplomiki, plakietki i owocowy poczęstunek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to „sportowe przedsięwzięcie”.

 

 

 

Bal karnawałowy – „Kraina optymistycznych postaci bajkowych”

25 stycznia w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy optymistyczny bal karnawałowy. Dzieci odbyły podróż po krainie baśni i bajek, rozwiązywały zagadki i zadania, za które zdobywały punkty i oczywiście tańczyły! Radości i śmiechów nie było końca, a fantastyczne bajkowe postacie towarzyszyły nam cały dzień.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia odbyło się jedno z najważniejszych świąt w naszym przedszkolu – Dzień Babci i Dziadka! Punktualnie o godzinie 13:00 w sali wypełnionej po brzegi babciami i dziadkami nasze przedszkolaki zaprezentowały atrakcyjny program artystyczny, oraz z uśmiechem i sercem na dłoni odśpiewaliśmy „Sto lat!” Babcie i dziadkowie zostali wyściskani, ucałowani i obdarowani upominkami – serduszkami z masy solnej z odciskiem dłoni wnuczka lub wnusi.

 

Kolędujemy

8 stycznia spotkaliśmy się z uczniami Zespołu Szkół w Chróścicach na wspólnym kolędowaniu w kościele.

 

 

Wigilijny czas

22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się wspólna wigilia. Odśpiewaliśmy kolędy, podzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu aby uroczyście przeżyć ten wyjątkowy czas. Ponadto na korytarzach naszego przedszkola zorganizowaliśmy kiermasz bożonarodzeniowych ozdób wykonanych przez naszych rodziców.

 

 

My się zimy nie boimy i wesoło się bawimy!

21 grudnia z uśmiechem na twarzy przywitaliśmy nową porę roku, tak uwielbianą przez wszystkie dzieci – Zimę! Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym zabawom, tańcom i bałwankowym pochodzie śnieżna zima do nas zawita.

 

 

Przedszkolne laboratorium

15 grudnia wzięliśmy udział w pokazie prostych doświadczeń chemicznych przygotowanym przez panią Anię, nauczycielkę chemii Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.  Podczas spotkania dzieci nie tylko słuchały i patrzyły, ale mogły również czynnie uczestniczyć w doświadczeniach. Spotkanie z panią Anią odbyło się w ramach realizowanego w przedszkolu planu rocznego „Eksperymenty Kubusia, Tygryska i Kangurka”. 

 

 

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Chróścicach

10 grudnia gościnnie umilaliśmy czas osobom starszym i samotnym podczas tegorocznej wigilii. Naszym programem artystycznym wprowadziliśmy zebranych gości w świąteczny i radosny nastrój.

 

 

Spotkanie z panią bibliotekarką

8 grudnia odwiedziła nas pani bibliotekarka – Adelajda, pracująca w filii bibliotecznej w Chróścicach. Opowiedziała nam o pracy bibliotekarza i przyniosła nam „porcję” książek związanych z tematyką zbliżających się świąt. Ponadto przeczytała dzieciom bajkę, z której dzieci dowiedziały się, że podczas świąt nie prezenty są najważniejsze, tylko najbliżsi, z którymi te święta spędzamy.

 

 

Optymistyczny Mikołaj

6 grudnia tradycyjnie przybył do nas Mikołaj z ogromnym workiem wypełnionym po brzegi prezentami. Zjawił się podczas popołudniowej uroczystości zorganizowanej właśnie na jego cześć. Kangurki przebrane za bałwanki zaprezentowały bałwankowe tańce i śpiewy. Tygryski – skrzaty, elfy wprowadziły nas do pracowni Świętego Mikołaja, a Kubusie – dzieci czekające na Mikołaja przywitały długo oczekiwanego gościa. Po występach Mikołaj odwiedził przedszkolaków w ich salach i obdarował ich prezentami. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy w przyszłym roku!

 

 

Andrzejkowe marzenia

29 listopada do naszego przedszkola przybyli lekarze, nauczyciele, rycerze, pielęgniarki, sportowcy, a nawet wróżki! Wszyscy wspólnie bawili się na balu andrzejkowym w naszej sali gimnastycznej. Andrzejkowych wróżb, tańców i śmiechów nie było końca.

 

 

Kiermasz  Adwentowy

27 listopada gościnnie wystąpiliśmy na Kiermaszu Adwentowym organizowanym przez Parafialny Zespół Caritas w Chróścicach. Zaprezentowaliśmy piosenki o tematyce związanej ze Świętym Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za liczne przybycie.

 

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy jedno z ulubionych świąt wszystkich dzieci – Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy Kangurek przyniósł do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia i przedstawił go wszystkim kolegom oraz pani wychowawczyni. Dzieci wzięły udział w szeregu zabaw muzyczno – ruchowych, rozwiązywały misiowe zagadki, poznały historię powstania pluszowego misia oraz wspólnie wykonały ogromny misiowy plakat przy pomocy korkowych stempelków. Śmiechu i dobrego humoru nam dzisiaj nie brakowało.

 

Konkurs Recytatorski „Przyszła do nas Pani Jesień”

We wtorek 22 listopada nasz dzielny Kangurek – Liwia T. wzięła udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Katolickie Przedszkole Niepubliczne im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Chróścicach. Liwia pięknie przebrana za kasztanka przygotowała wiersz „Zbieramy kasztany” Władysława Broniewskiego. W nagrodę otrzymała dyplom i książeczkę.

 

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek 21 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie na wniosek Rzecznika Praw Dziecka podjął Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. Z tej okazji zebraliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej naszego przedszkola i zabawowo – tanecznym krokiem przypomnieliśmy sobie wszystkie prawa jakie każde dziecko posiada. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały czerwone serduszka na znak miłości, na którą każde dziecko zasługuje.

 

 

Spotkanie z przedstawicielami Fundacji Fioletowy Pies

17 listopada do naszego przedszkola przyjechały panie wraz z uroczym pieskiem Belą, aby odebrać zebrane przez naszych przedszkolaków ciepłe koce i żywność dla piesków ze schroniska. Panie wyjaśniły na czym polega ich praca w schronisku i fundacji oraz zaprezentowały tresurę pieska Beli. Dzieci były przeszczęśliwe, gdy mogły zobaczyć wyczyny Beli, a nawet pomóc jej w niektórych zadaniach.

 

 

Konkurs Optymistyczna Dynia

W piątek 28 października na korytarzu naszego przedszkola podziwiać można było niesamowite optymistyczne dynie - prace konkursowe przygotowane wspólnie przez naszych przedszkolaków i ich rodziców. Jury jednogłośnie ustaliło, iż wszystkie dynie zasłużyły na wyróżnienia, ponieważ każda praca jest ciekawa, staranna, a przede wszystkim OPTYMISTYCZNA! Gratulujemy przedszkolakom i ich rodzicom oraz serdecznie dziękujemy za udział w zabawie.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 październik - Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Kangurki wraz z Tygryskami i Kubusiami przygotowały program artystyczny oraz miłą niespodziankę dla wszystkich pracowników naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy!

 

 

Pasowanie na przedszkolaka

7 październik – dziś odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka, uroczystość bardzo ważna dla wszystkich wstępujących w grono przedszkolaków i ich rodziców. Kangurki musiały zdać egzamin prawdziwego przedszkolaka: zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk, zatańczyć, wykazać się podstawową wiedzą na temat przedszkola oraz oczywiście okazać miłość rodzicom. Wszystkie zadania zostały pozytywnie ocenione przez rodziców i panią dyrektor. Po czym nastąpiło uroczyste przyrzeczenie i pasowanie na przedszkolaka wielkim ołówkiem. W nagrodę za wspaniały występ Kangurki otrzymały dyplomy i rożki obfitości. Dziękujemy Pani Dyrektor i Rodzicom za wspaniałą zabawę.

 

 

Spotkanie z aktorami

3 październik Do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu z przedstawieniem teatralnym o przygodach wróbelka Elemelka, który poznawał zasady ruchu drogowego. Pełne humoru przedstawienie zawierało wiele pouczających dla dzieci sytuacji.

 

 

Dzień Chłopaka

30 wrzesień - Dzień Chłopaka. Aby sprawić naszym chłopakom jak najwięcej przyjemności pojechaliśmy do Opolskiego Aeroklubu  w Polskiej Nowej Wsi oraz sali zabaw „Dżungla” w Opolu. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki byli zachwyceni! Mięliśmy okazję zobaczyć z bliska prawdziwe samoloty, szybowce oraz hangar, a potem „wyszaleć się” w sali zabaw „Dżungla”. Dzisiejsza wycieczka była prawdziwym sprawdzianem dojrzałości przedszkolnej dla najmłodszych przedszkolaków. „Kangurki” zdały egzamin na szóstkę! Brawo!

 

 

Spotkanie z policjantem

28 wrzesień - dzisiaj zawitał do nas pan policjant, nasz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dobrzeniu  Wielkim. Kangurki miały okazję zobaczyć z bliska mundur policyjny i podstawowe uposażenie policjanta, a także rozmawialiśmy o bezpiecznym zachowaniu w domu, w przedszkolu i na drodze.

 

 

Optymistyczne powitanie jesieni

23 wrzesień - optymistyczne powitanie jesieni. Śpiewająco, ze słoneczkiem w tle powitaliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie Panią Jesień. Następnie wyruszyliśmy na wycieczkę do Sklepu Odido w Chróścicach i przekazaliśmy kolorowy jesienny liść pani sołtys Beacie Wolny.

 

Dzień Przedszkolaka

20 wrzesień - z okazji obchodów Dnia Przedszkolaka Kangurki wzięły udział w II obradach Optymistycznego Sejmu,  podczas których została uchwalona ustawa O zachowaniu dzieci w przedszkolu w ramach realizacji programu Optymistyczne Przedszkole .  Ustawa zawiera zbiór przepisów  określających jak należy zachowywać się w przedszkolu, czego nie wolno robić oraz czego dzieci  oczekują w przedszkolu od dorosłych. Ustawa wchodzi w życie z dniem 20 września 2016r. i obowiązuje wszystkie dzieci w przedszkolu.

W tym dniu, odwiedzili nas również uczniowie klasy II Zespołu szkół w Chróścicach, aby poczytać nam „bajki na dobranoc” w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom i realizowanego w przedszkolu programu Czytające przedszkola.

 

 

Europejski Tydzień Sportu

12 - 16 wrzesień - nasza grupa bierze aktywny udział w zabawach muzyczno - ruchowych na świeżym powietrzu.

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 wrzesień - pierwszy dzień w przedszkolu po wakacyjnej przerwie. Dwadzieścia pięć dzielnych 3 i 4 - latków zawitało wczesnym rankiem do naszej placówki. "Kangurki" świetnie pomagają w aklimatyzacji pięciu nowym przedszkolakom. Nowe zabawki w "Zielonej sali" i drobne zmiany wszystkim przypadły do gustu. A szereg integracyjnych zabaw prowadzonych przez panią Justynkę pomagają zapomnieć o bolesnej rozłące z rodzicami.